Pridėta 03.07.2018

„Shell Helix Rally Estonia“ ralio, kuris vyks liepos 13-15 dienomis Tartu, Otepėje, Elvėje ir Kanepyje, dalyvių sąrašas papildytas dar vienu antros kartos „WRC“ automobiliu. Kartu su Haidenu Peddonu ir Sebastianu Maršalu, kurie prie starto linijos stos su „WRC“ „Hyundai Motosport“ komandos „Hyundai i20“ automobiliu, pagrindiniame sporto renginyje Baltijos šalyse dalyvaus ir komandos „Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team“ nariai Kreigas Brinas ir Skotas Martinas. Jie vairuos „Citroën C3 WRC“ modelį. Geriausias šio automobilio rezultatas – antra vieta pasaulio čempionato serijoje Švedijoje.

„Citroen“ komanda „Shell Helix Rally Estonia“ ralyje dalyvauja jau antrą kartą. 2012-aisiais Tiery Nevilas ir Nikolia Žilsulis su „Citroen DS3 WRC“ iš komandos „Citroen Junior WRT“ užėmė antrąją vietą. Kreigas Brinas Estijos ralyje dalyvauja jau trečią kartą – 2011-aisiais prie starto linijos jis buvo su Garetu Robertsu („Ford Fiesta R2“), o 2015 metais – su Skotu Martinu ir „Peugeot 208 T16 R5“ automobiliu. Kaip ir „Hyundai Motosport“, komanda „Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team“ lenktynes Estijoje mato kaip pasiruošimą artėjantiems etapams pasaulio čempionato ralyje.

Kreigas Brinas iš „Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team“ sako: „Aš labai džiaugiuosi, kad grįžtu į Estiją. Čia yra tekę startuoti jau du kartus, apie šį renginį mano atmintyje liko tik patys gražiausi prisiminimai. Šis renginys man suteikia nuostabią galimybę greitai išbandyti savo jėgas, tai bus nuostabus pasiruošimas prieš pasaulio čempionatą Suomijoje. Su „Citroen C3 WRC“ mes galėsime surengti tikrai aukšto lygio šou, kuris neabejotinai nustebins mūsų gerbėjus.“

Pieras Budaras, komandos „Citroen Racing“ vadovas, sako: „Dalyvavimas „Shell Helix Rally Estonia“ ralyje Estijoje mums – visavertis renginys, kadangi čia suteikiama galimybė pasidaryti daugiau bandymų, nei įprastame teste. Iš kitos pusės, mes pažadame Kreigui Brinui ir Skotui Martinui daugiau nuvažiuotų kilometrų automobilyje. Pilotui ir šturmanui taip pat svarbu, kad tai vyktų būtent lenktynėse, nes taip iki pasaulio čempionato ralio Suomijoje jie galės pasitreniruoti dirbti kartu ant greitose trasose.“

Mikelis Vaksas, „Vego Eesti AS“ vadybos narys ir „Citroen“ importuotojas Baltijos šalyse: „Jau daugelį metų „Citroen“ buvo ralio Estijoje automobilių partneris. Mes ypač džiaugiamės, kad šitoks strateginis bendradarbiavimas Estijoje su „Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team“ padėjo ir taip nuostabiam renginiui tapti dar geresniu. Dešimtims tūkstančių Baltijos šalių fanų „Shell Helix Rally Estonia“ ralyje šiemet bus tikra šventė. „Citroën“ komandos, kuri turi ypač įtemptą lenktynių ir bandymų grafiką, dalyvavimas „Shell Helix“ ralyje Estijoje yra dar vienas įrodymas, kad kryptis, kurią pasirinko Urmo Aava ir jo komanda, kad pasiektų etapo pasaulio čempionato etapo statusą, buvo patvirtinta profesionalaus ralio pasaulio. Žinoma, mes ypač vertiname visapusišką „Citroen“ pagalbą mums įgyvendinant didžiausias svajones.“

Urmo Aava, „Shell Helix Rally Estonia“ ralio direktorius: „Galime pasigirti harmoningu bendradarbiavimu su „Citroen“ importuotoju Baltijos šalyse, „Veho Eesti“. Jie jau dauelį metų į „Shell Helix Rally Estonia“  padeda atvežti geriausius pilotus. Jų indelis į ralio sportą bei jo plėtrą Estijoje ir kitose Baltijos šalyse yra ypač reikšmingas. Automobilių sportas yra svarbus „Citroën“ ir aš manau, kad jie padidina mūsų patrauklumą klientams. Kreigo Brino ir Skoto Martino atvykimas į „Shell Helix Rally Estonia“ ir naujausi „WRC“ automobiliai mūsų vietiniams lenktynių gerbėjams suteiks galimybę pasimėgauti pasaulinio lygio šou – už tai turime būti dėkingi „Citroen“ komandai. Komandos „Hyundai“ pilotai, Haidenas Peddonas ir Sebastianas Maršalas, jų akimis, gaus naujus konkurentus. Savo ruožtu, mes galime suteikti abejoms komandoms puikią galimybę paruošti pilotus ir automobilius artėjančiai pasaulio taurės lenktynių serijai. Tai, kad „Citroen“ jau antrą kartą startuoja Estijos ralyje, yra pasitikėjimo Estijos organizatoriais, ir jų pripažinimo įrodymas.“

„Shell Helix Rally Estonia“ ralio organizatorių tikslas yra parengti kompaktišką lenktynių trasą ir gerus greičio testus. Siekiant šio tikslo organizatoriai aktyviai bendradarbiauja su ralio partneriais regione. „Mes aktyviai bendradarbiaujame su Otepės ir Kanepio valdininkais, kad paruoštumėme geriausius žvyrkelius, kuriuose galima rengti bandymus. Dėl šitokio įsipareigojimo mes nuolat dirbame ir ruošiamės. Taip galėsime vairuotojams ir komandoms pasiūlyti patrauklius greičio bandymus. Visa tai yra ypač svarbu siekiant mūsų pagrindinio tikslo – pasaulio ralio čempionato etapas Estijoje“, – pridūrė Urmo Aava.

Prekyba bilietais į „Shell Helix Rally Estonia“ ralį Estijoje bus pradėta jau šią savaitę visose „Circle K“ degalinėse Estijoje, taip pat interneto puslapyje www.RallyEstonia.ee.

Renginio atidarymo ir uždarymo ceremonijos vyks Tartu Rotušės aikštėje. Tartu taip pat vyks vienos demonstracinės lenktynės, ten vyks ir oficialus koncertas. Pagrindinė jo žvaigždė yra Rusijos superžvaigždė Njuša, su ja scena dalintis ir šių metų mūsų populiariausias atlikėjas Lijzas Lemsalu. Otepės Tehvandi sporto centras vėl taps techniniu ralio centru, kur bus aptarnavimo zona, taip pat ralio kontrolės centras. Elvoje bus atliekami bandymai, skirti publikai, kurie bus paskutiniai greičio bandymai „Shell Helix“ ralyje Estijoje.

„Shell Helix Rally Estonia 2018“, kuris vyks liepos 13-15 dienomis Tartu, Otepėje, Elvėje ir Pietų Estijos keliuose – tai ralio sezono atidarymas Estijoje ir Latvijoje, taip pat FIA European Rally Trophy etapas.

Darbalaukio versija