Skip to content

MAKSIMALUS VIENA ĮKROVA NUVAŽIUOJAMAS ATSTUMAS

Nuvažiuojamam atstumui įtakos turi įvairūs veiksniai. Svarbiausi jų yra važiavimo greitis, vairavimo stilius, krovinio svoris, šildymo įrangos arba kondicionieriaus naudojimo intensyvumas ir reljefas. Pasinaudokite mūsų patarimais, kaip viena įkrova nuvažiuoti maksimalų atstumą.

LAIKYKITĖS EKONOMIŠKO VAIRAVIMO TAISYKLIŲ

Vairuokite sklandžiai

Sklandžiai vairuodami sumažinsite energijos sąnaudas. Pradėkite stabdyti anksčiau ir darykite tai švelniais pedalo paspaudimais, idant išvengtumėte trūkčiojimų. Magistralėje labai neskubėkite, kadangi važiuojant dideliu greičiu įveikiamas atstumas sparčiai mažėja.

Naudokite stabdymo režimą

Neskubėkite spausti stabdžių pedalo ir stenkitės išnaudoti stabdymą varikliu. Tai leis kiekvieno lėtėjimo metu įkrauti elektromobilio arba hibridinio modelio bateriją. 

Iš anksto nustatykite salono temperatūrą

Pasinaudokite galimybe įkrovimo metu iš anksto nustatyti salono temperatūrą. Tai leis sumažinti oro kondicionieriaus arba šildymo sistemos energijos sąnaudas vairuojant.

Pasirūpinkite padangomis

Užtikrinti gerą padangų būklę svarbu ne tik dėl eismo saugumo. Kokybiškos ir tinkamu slėgiu pripūstos padangos leis sumažinti energijos sąnaudas.

BATERIJOS PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Bateriją galite įkrauti kasdien arba keletą dienų nejungti prie elektros tinklo – tai neturės įtakos jos efektyvumui, tačiau rekomenduojama įkrovimą aktyvuoti mažiausiai vieną kartą per mėnesį. Baterijos valdymo sistemą kontroliuoja elektronika ir tam sunaudojama labai mažai energijos. Jei dažnai trumpais prisijungimais papildote energijos atsargas, būtų naudinga kartą per dvi savaites bateriją visiškai įkrauti.
Savo automobilio bateriją galėsite įkrauti vienos fazės arba trijų fazių srove. Jei automobilyje sumontuota trijų fazių srovės įranga, įkrovimas vyks greičiau, nes šios technologijos galia yra didesnė.