Skip to content
automobilių - Citroën My Ami Buggy

Citroën My Ami Buggy Concept

„Citroën“ atskleidė laisvalaikio elektromobilį, kurį bus galima vairuoti ir nepilnamečiams

„Citroën My Ami Buggy“ – naujas koncepcinis išradingo dizaino automobilis, kurį į savo kalėdinių pageidavimų sąrašą turbūt norėtų įtraukti visi vairuotojo pažymėjimo dar neturintys jaunuoliai. Žinoma, jis ne mažiau patrauklus ir vyresniems žmonėms. Nes „Citroën My Ami Buggy“ koncepcinis modelis įkūnija gamintojos laisvalaikio automobilių viziją: smagioms išvykoms ir pramoginiams pasivažinėjimams skirta nebrangi elektrinė transporto priemonė, suteikianti mobilumo laisvę bei tausojanti aplinką.

 

„My Ami“ modelis – alternatyvi XXI amžiaus transporto priemonė šiuolaikiškam jaunimui. Leistis į trumpas keliones su šiuo automobiliu galima sulaukus vos 16 metų – vairuotojo pažymėjimas nėra būtinas.

 

Itin kompaktiškas ir nebrangus automobilis – vietiniam susisiekimui skirta susisiekimo priemonė greta motorolerių, dviračių, mopedų ir viešojo transporto. Prancūzijos įmonei „Citroën“ rutuliojant pradinę idėją sukurtas „My Ami Buggy“ koncepcinis modelis perėmė nevaržomą originalaus automobilio stilių ir išliko puikiai pritaikytas kasdieniam naudojimui.

 

Šis smagus ir funkcionalus modelis traukia akį, išsiskiria dideliu praktiškumu bei ergonomika. Taip pat jis visiškai neteršia aplinkos.

Stilingas laisvalaikio automobilis

„Citroën“ inžinieriai ir dizaineriai šioje koncepcijoje visiškai išlaisvino ir taip ne itin suvaržytą originalų „My Ami“ modelį. Naujoji versija sukurta žmonėms, ieškantiems lengvai naudojamo elektromobilio, išsiskiriančio su jokia kita transporto priemone nesupainiojamu charakteriu. „My Ami Buggy“ koncepcinis modelis – savaitgalių ar atostogų pasivažinėjimams užmiestyje ar pajūryje skirtas automobilis, viliojantis vartotojus praktiškumu.

 

Elektra varomas modelis juda neskleisdamas į aplinką išmetamųjų dujų ir veikia netriukšmingai. Vairavimo įspūdžiai – dar stipresni, nes automobilyje nėra durų, o pro panoraminį stogą patenka natūralios šviesos srautas.

 

Praplatintos „My Ami Buggy“ tarpvėžės, priekyje ir gale įrengtos grotelės, ratų gaubtai, žibintų apsaugos, masyvesni buferiai ir radiatoriaus grotelių vietoje esantys apdailos skydai su „Citroën“ simboliškais ševronais formuoja ryžtingo, naujiems iššūkiams pasiruošusio automobilio charakterį. Siluetą sutvirtina pakeisto dizaino ratų arkos ir durų apačioje montuojamos iš vamzdžių suformuotos naujos apsaugos. 

 

Stogo bagažinė ir išorėje pritvirtintas atsarginis ratas sustiprina nuotykiams skirto modelio įvaizdį. Visos kėbulo išorėje esančios apdailos detalės nudažytos vienoda juoda spalva. Dar viena pasiruošimą galimiems išbandymams patvirtinanti detalė – stogo priekyje sumontuota LED šviesų juosta. Ją įjungus, galima drąsiau jaustis vairuojant tamsoje ar tvyrant rūkui.

 

Išimtas duris pakeitė iš vandens nepraleidžiančios drobės pagamintos užsklandos su skaidriu plastiku. Jas galima užtraukti tvyrant blogam orui. Toks originalus sprendimas – duoklė legendiniam „Citroën Mehari“ modeliui.

 

Užtraukus užtrauktukus, salonas visiškai izoliuojamas nuo aplinkos poveikio. Savo dizainu šios užsklandos labai primena įprastas automobilių duris su stiklais. Tai tarsi apsauginės užuolaidos, kurias bet kada galima nuimti ir suvyniojus sudėti į specialius už sėdynių įrengtus krepšius.

 

Platesnės, važiuoti per purvą ar kitą pavojingesnį paviršių skirtos padangos ir nauji matinės geltonos spalvos ratlankiai užtikrina gerą sukibimą ir pavyzdingas valdymo savybes.

 

Universalus ir komfortiškas salonas

„My Ami Buggy“ koncepcinio modelio salone sumontuotos naujosios „Advanced Comfort“ sėdynės – jų pagrindo standžiųjų putų sluoksnis pastorėjo dvigubai  –  nuo 35 iki 70 mm palyginus su standartiniu „My Ami“. Parinkus kūno formas atkartojančią medžiagą, sėdynės tapo ne tik minkštesnės, bet ir lengvesnės. Norint sėdynes pakeisti naujomis arba tiesiog patogiai išvalyti, jas paprasta išimti.

 

Kiekviena salone įrengta daiktadėžė atlieka tam tikrą funkciją. Leidžiantis į iškylą gamtoje ar pernešant daiktus, bet kurią jų galima pasiimti su savimi. „My Ami“ modeliui papildomai siūlomos priekyje montuojamos dėtuvės koncepciniame „My Ami Buggy“ automobilyje pakeistos naujomis. Siekiant, kad visi daiktai išliktų savo vietose, virš dėtuvių pritaisytas specialus matinės geltonos spalvos tinklelis.

 

Būtent šiam modeliui sukurti krepšiai nematomai įsilieja į salono erdvę. Papildomos daiktų laikymo nišos įrengtos sėdynių aukštyje ties durelių vieta. Jose galima laikyti įvairius objektus arba specialų išimamą krepšį. Pastarojo turinys lengvai pasiekiamas ir iš vidaus.

 

Specialiame keleivio pusės durų rėme įtaisytas įkrovimo laido laikiklis. Durų rankeną primenantį laidą lengva paimti bet kuriuo metu.

 

Praktiški aksesuarai

„My Ami Buggy“ koncepcinio modelio aksesuarai – ne vien stiliaus detalės. Visi jie atlieka tam tikras funkcijas. Dizaineriai pasistengė kuo geriau perprasti skirtingus laisvalaikio pomėgius turinčių žmonių poreikius ir sukūrė tam tinkančią įrangą. Ją pritaikius, „My Ami Buggy“ koncepcinis modelis tampa dar praktiškesnis ir smagesnis.

 

Salono dizainas sukurtas taip, kad vartotojas kuo greičiau įprastų valdyti visą įrangą ir intuityviai suprastų, kas kur yra. Pavyzdžiui, daiktams įtvirtinti ar reguliuoti daug kur naudojamos tokios pačios fiksavimo detalės. Toks pastovumas palengvina naudojimąsi automobiliu.

 

Salono dizainas taip pat kone instinktyviai leidžia nustatyti svarbiausias funkcijas. Daugelis aksesuarų yra tvirtinami tokiu pačiu būdu, todėl jie tarsi konstruktoriaus detalės gali būti perkelti ir patogiai naudojami skirtingose salono vietose.

 

Tuo galima pasinaudoti ir norimoje vietoje įrengiant laikiklį, ant kurio montuojama kelionės įspūdžius ir matytus peizažus įamžinanti vaizdo kamera. Universalus sraigtas leidžia montuoti skirtingo tipo įrenginius, o į tvirtinimo mechanizmą įdiegta greitojo atjungimo funkcija. Ant vertikalių vairuotojo ar keleivio durų rėmų gali būti pritvirtinti įvairūs aksesuarai – tereikia juos užfiksuoti keturiuose taškuose.