Skip to content

AMI ONE CONCEPT, NAUJOS KARTOS MIESTO TRANSPORTAS

Nuo 1919 metų „Citroën“ yra žinoma, kaip kompanija, sugebanti kurti laikotarpio dvasią atitinkančias ir kartu originalias transporto priemones. Šie automobiliai atnešdavo svarbių permainų, o vėliau tapdavo kultiniais pavyzdžiais. 2019 metų Ženevos automobilių parodoje „Citroën“ pristatė naują miesto transporto idėją kiekvienam.

BORN CITROËN*

„Citroën Ami One Concept“ sujungia 100 proc. elektrinės pavaros privalumus, drąsų ryškių spalvų dizainą ir itin paprastą naudojimą. Tai praktiškas ir kartu itin komfortiškas modelis.

2 CV pėdomis sekantis „Ami One Concept“ gali būti naudojamas įvairiai, įskaitant automobilių dalijimosi paslaugą arba nuomą. Apie judėjimo laisvę visiems garsiai skelbiantis „Ami One Concept“ gali tapti itin populiariu pasirinkimu mieste.

 

*TIKRAS CITROËN

KUBO FORMA

Kubo formos „Ami One Concept“ yra itin kompaktiškas (2,5 m ilgio, 1,5 m pločio ir aukščio), tačiau tvirtas, tiksliai valdomas ir labai manevringas automobilis. Miestui skirto modelio šonai apsaugoti specialiomis spalvotomis „Airbump®“ apdailos detalėmis.

IŠRAIŠKINGAS PRIEKIS

„Ami One Concept“ yra šiuolaikiško dizaino kūrinys su išraiškinga priekine dalimi. Efektingai atrodo iš „CXperience Concept“ koncepcinio modelio perimti elegantiški Y formos priekiniai žibintai. Dienos šviesos ir posūkių signalai atrodo lyg būtų atskirti nuo automobilio. Stilių pagyvina ir ryški oranžinė spalva.

IŠMANUSIS DIZAINAS

„Ami One Concept“ turi viską, ko reikia populiarumui mieste. Kasdieniam susisiekimui skirta ryškaus dizaino transporto priemonė sukonstruota pritaikant simetriškas detales. Identiškos yra netgi skirtingomis kryptimis atidaromos dešinės ir kairės pusės durys. Vairuotojo pusės galiniai vyriai lengvina įlipimą, o keleivio durys dėl saugumo atidaromos įprastai. Vienodi ir buferiai, sparnai bei slenksčiai. Sukeisti vietomis dar galima priekines kairės ir dešinės pusių dienos šviesas arba galinius žibintus. Visos detalės itin tvirtos ir lengvai montuojamos. 

Kitas charakteringas miesto automobilio bruožas – atviras stogas. Vienu judesiu suskleidus brezento dangą į vidų patenka daugiau šviesos. Stogas užfiksuojamas vienu mygtuku ir mėlynu dirželiu.

GIMĘ LAISVI

Unikalų miesto automobilį pristačiusi „Citroën“ kompanija siekia kiekvienam suteikti asmeninį transportą. „Ami One Concept“ skirtas net ir tiems miestų gyventojams, kurie nebūtinai turi vairuotojo pažymėjimus, tačiau nori mėgautis judėjimo laisve.

100 PROC. ELEKTRINIS

„Ami One Concept“ turi 100 proc. elektrinę pavarą ir gali būti lengvai įkrautas per dvi valandas. Dėl maksimalaus išvystomo 50 km/val. greičio ir viena įkrova nuvažiuojamo 100 km atstumo automobilis idealiai tinka miestui.

„Ami One Concept“ veikia tyliai, tačiau skleidžia specifinį garsą, kurį „Citroën“ dizaineriai sukūrė drauge su „Start-Rec“ agentūros specialistais. Analoginio signalo garsas atspindi „Ami One Concept“ charakterį ir stipriai skiriasi nuo robotų skleidžiamo skaitmeninio triukšmo. Toks patobulinimas tenkina 2019 metų sausio 1 dieną Europoje įsigaliojusį reikalavimą, pagal kurį visi elektromobiliai, važiuojantys nedideliu greičiu, dėl pėsčiųjų saugumo turi skleisti garsą. 

IŠMANUS NUO GIMIMO

„Ami One Concept“ yra 100 proc. jungiamumo galimybėmis aprūpintas miesto automobilis, kurio neatskiriama dalis yra vartotojo išmanusis telefonas. Durys atidaromos arba užrakinamos ant aliuminių plokštelių išgraviruotais QR kodais. Įlipęs vairuotojas padeda telefoną priekyje įrengtoje belaidžio įkrovimo zonoje ir jau gali rinktis „Ami One Concept“ funkcijas. Išmaniojo įrenginio informacija pateikiama vairuotojo regėjimo lauke esančiame projekciniame ekrane. Dėl to lengviau naudotis mėgstamomis programėlėmis ir paslaugomis. Ant „Ami One Concept“ vairo įrengti du mygtukai: pirmuoju aktyvuojamas asistento iškvietimas balsu, o antrasis pateikia funkcijų meniu.

DALIJIMASIS IR NUOMA

„Citroën“ siekia palengvinti mobilumo sprendimų ieškančių klientų kasdienybę ir per specialią programėlę siūlo skirtingas automobilių dalijimosi arba nuomos paslaugas. Pagrindinis tikslas yra patenkinti visus klientų kelionių poreikius pagal naudojimo dažnumą ir pobūdį (atsitiktinės ar reguliarios išvykos, su šeima arba draugais, individualiai ar dalijantis automobiliu). Dalijimosi arba nuomos paslaugos gali būti pritaikomos kiekvieno asmens mobilumo poreikiams. Teikiamos penkias minutes, penkias valandas ar penkias dienas. Nuoma siūloma iki penkerių mėnesių, o ilgalaikiam naudojimui galima rinktis penkerių metų lizingo sutartį. 

PRAKTIŠKAS INTERJERAS

Erdvioje kabinoje daugiausia dėmesio skirta funkcionalumui. Stumdomoji vairuotojo ir įtvirtinta keleivio sėdynės išdėstytos nesimetriškai, kad būtų daugiau erdvės ir judėjimo laisvės salone. Dėtuvės išdėstytos sumaniai išnaudojant kiekvieną kabinos kampelį.

VIETOS DAIKTAMS

„Citroën“ dizaineriai keleivio pusėje sumanė kuprinėms, rankinėms ir krepšiams skirtą originalią daiktų laikymo erdvę. Gale įrengta papildoma bagažo platforma pasiekiama atlenkus vairuotojo sėdynę. Jos sienelėje telpa pirmosios pagalbos vaistinėlė, ryški liemenė ir avarinis trikampis.  

KITI PRODUKTAI

Siūlome įvairius gaminius sukurtus laikantis tų pačių dizaino principų, kurie buvo taikomi tobulinant „Ami One Concept“ koncepcinį modelį.

 

# RUN: drauge su Prancūzijos kompanija „Back To Alaska“ sukurtas sportinis švarkelis.

# LISTEN: nešiojama 5W kolonėlė su „Bluetooth“ sąsaja. 

# DRIVE: iš tokios pat medžiagos, kaip ir durų rankenėlės, pagamintas raktų pakabutis. 

# PLUG: iOS ir „Android“ įrenginiams tinkantis įkrovimo laidas.

# CARE: drauge su prekės ženklu „Bone“ sukurtas silikoninis telefono dėklas.

# CHARGE: drauge su Prancūzijos kompanija „Litogamian“ sukurtas saulės origamis.

# PLAY: metalinis 1:43 mastelio modelis.